Ze sklepowej półki czy domowy – jaki olej okaże się lepszy?

Zbilansowana dieta wymaga przemyślanego dopasowania tłuszczów – najbogatsze w substancje odżywcze można bezpośrednio wycisnąć w domu. Służy do tego wyciskarka do oleju, proste narzędzie do przygotowania tłuszczów najlepszej jakości w korzystnej cenie.

Tłuszcze – istotny element diety

Organizm człowieka potrzebuje rozmaitych tłuszczów – to ważne źródło sił witalnych oraz cennych składników mineralnych i organicznych, przekładających się na lepsze poczucie witalności oraz zdrowie. Olej własnej roboty to rewelacyjny przepis, aby w żywieniu pojawiły się najlepszej jakości witaminy, minerały i elementy odżywcze. Przez to wyciskarka do oleju to jeden z optymalnych przedmiotów, jakie warto kupić do własnej kuchni. Co ciekawe, zwraca się już po kilku miesiącach wykorzystania. Wyciskanie w domu jest związane z używaniem produktów z kategorii ulubionych i odpowiednich proporcji. Najwartościowszy jest olej tłoczony na zimno, gdyż nie zawdzięcza niczego obróbce cieplnej, co decyduje o tym, że znamy go jako bogate źródło kwasów tłuszczowych, witamin, flawonoidów oraz fitosteroli.

Użyteczna skuteczna – wyciskarka do oleju

Fabryczna technologia tłoczenia oleju. Tłuszcz wyżyma się do samego końca, zaś do butelek przedostają się drobinki nieorganiczne. Nie da się wtedy uniknąć dodawania czy środków poprawiających przejrzystość. W wielu przypadkach separuje się części płynne i stałe przy pomocy specjalnych rozpuszczalników. Da się tego uniknąć i właśnie do tego służy wyciskarka do oleju. Ich wytworzenie w domu nie jest naprawdę trudne. Na półkach ze zdrową żywnością bez problemu otrzymasz źródła olejów, takie jak np. siemię, czarnuszka, dynia czy słonecznik. Na raz przygotowuje się niewielką porcję oleju, aby nie stał dłużej i się nie utleniał.

Prócz prostej budowy wyciskarka do oleju daje możliwość bezpośredniego pozyskania świeżej dawki zdrowego produktu spożywczego. Pozwala zestawiać smaki, aromaty i zawartość odpowiednią dla potrzeb dietetycznych człowieka. Nie bez znaczenia jest duża opłacalność, dlatego że oleje dostępne w sklepach już teraz nie są tanie, a a ceny będą wzrastać.