Jak zaprojektować 1000 metrową działeczkę przydomową?

Wartość działek budowlanych w miastach i na przedmieściach stale rosną, stąd nasze działki są coraz to mniejsze. Niemało projektantów ma dylemat jak rozdysponować przestrzeń w miniaturowym ogrodzie przydomowym. Jak temu zaradzić?

Najważniejsze wydaje się być odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni. Jedno jest pewne: domek nie pozostawia nadmiaru przestrzeni oraz to, że wokół niego zostają małe kawałki do zagospodarowania. Żeby coś zrobić na tych terenach trzeba to właściwie rozważyć, by wygospodarować miejsce na ogród roślinny, podjazd dla wozu, a także przestrzeń do wypoczynku, gdzie wspólnie przysiądziemy i w miłych nastrojach spotkamy się przy grillu. Sposób ułożenia wskazanych atrakcji będzie uzależniony od typu domu, kształtu i elewacji, musi być to dogłębnie rozważone i stanowić jedność.

Warto zastosować figury geometryczne by wszystko stanowiło miłą dla oka całość. Ogród musi być jednocześnie funkcjonalny, zatem należy pomyśleć o małym kąciku do rozrywki, zaplanować mały kawałeczek trawki, czy boiska do koszykówki albo bramką, W tym zakątku zwłaszcza dzieci niewątpliwie będą chętnie przebywały oraz nie będzie wisiała nad nimi nuda.

Organizowanie ogrodów, zwłaszcza tych niewielkich to dla specjalisty prawdziwe wyzwanie. Nawet dla tego najbardziej kompetentnego. Warto ostrożnie dobierać podwykonawców. Konkurencja istnieje duża, skoro np. na zapytanie ogrody łódź, firm ogrodniczych znajdziesz bez linku.

Jeśli pytasz o urządzanie ogrodów oraz dobór roślin ,które posadzimy, również warto przemyśleć to pod wieloma względami. Trzeba posadzić kwiatki takie, by kolorystycznie pasowały do elewacji i kształtu domu. Nikt chyba nie planuje w minimalistycznym ogródku, przy stosunkowo niewielkim domku, posadzenie choinki ogromnej na 10m. Nie należy przesadzać z rozmiarami i nie inwestować w nic tak wyróżniającego się.

Najciekawszymi roślinami, jakie zazwyczaj się odnajdą w małych ogrodach są, były i będą: modrzew w formie kulistej. Nie jest to drzewko, które szczególnie wysoko podrośnie. Zwykle zachowa swoją podstawową wielkość.  Warto podcinać ją i kształtować. Morwa biała, którą cechuje błyskawiczny wzrost, ale wygląda rewelacyjnie, a także do każdego ogródka bardzo dobrze się wkomponowuje. Także brzoza brodawkowata jest wyjątkową ozdobą w każdym ogrodzie.

Ponadto świetnym planem są żywopłoty wszelkiego typu a także rośliny zasłaniające nas od oczu sąsiadów lub drogi. Z pewnością jest to po prostu niesłychanie funkcjonalne

Jak zaprojektować 1000 metrową działeczkę przydomową?

This Soccer Player Is Having A Terrible,