Jakimi sposobami bez kłopotu usuwać kłopotliwe plamy?

Ubrudzony kawą, rozlaną niechcący filiżanką herbaty, lub może ociupinką wina – najbardziej na jasnych dywanach, czy wykładzinach powstałe zabrudzenia są wielką katastrofą. Jakie kroki podjąć, by je usunąć? Mamy dla Was 5 podpowiedzi!

Niezmiernie ważnym jest, aby skaz pozbywać się najszybciej jak to tylko możliwe. Zdjąć za pomocą zwilżonej wodą ściereczki, oczyścić szczotką. Jeżeli powstałe zabrudzenia są z czerwonego wina – musimy tak szybko jak to tylko możliwe skorzystać z chłodnej wody, przemyć płaszczyznę wykładziny dywanowej równocześnie nie doprowadzając do dużego przemoczenia materiału oraz niemal natychmiast kompletnie uprać. Rada numer 1 na plamki orzeka – im szybciej skazy wywabisz, tym lepiej dla Ciebie!

Jeśli nie wiesz, nie umiesz albo nie chcesz doczyścić samodzielnie swojej wykładziny zlokalizuj specjalistów. Wpisz w wyszukiwarce Google pranie dywanów Łódź, a łatwo wychwycisz kogoś, kto wywabi plamę za Ciebie – fachowo, tanio oraz bardzo szybko. Popatrz na opłaty oferowane przez fachowców. Staraj się wyszukać nie niezwykle drogiego jednak także nie najtańszego fachmana. Wyjątkowo kluczowym jest, aby podejmując decyzję kierować się referencjami od starych kontrahentów oraz ich opiniami na temat danej firmy.

Najprostszym chwytem jest nabycie odpowiedniego detergentu. Pudrujemy go na powierzchnię brudnego dywanu, a potem po paru chwilach bardzo dokładnie go odkurzamy. Możemy również przeznaczyć do tego rodzaju prac oczyszczonej sody, która również dzięki swoim zaletom odświeży kolory dywany. Niestety, nie mamy pewności, iż wszelkie trudne zabrudzenia z czyszczonej powierzchni się wywabią za pierwszym podejściem.

Cuda potrafi sprawić kombinacja wody w dobrej proporcji z octem spirytusowym lub też amoniakiem. Wykorzystując taką ciecz na powierzchnię wykładziny dywanowej winno się wiedzieć, żeby nie dopuścić do całkowitego nasączenia, a stosować takiego rodzaju ciecz wyłącznie po wierzchu. Możemy przy tej czynności lekko ją szorować przy zastosowaniu właściwej szczoteczki.

Czyszczenie dywanów to istotna kwestia szczególnie dla osób narażonych na uczulenia. Użycie szarego mydła, świetnego dla każdego uczuleniowca, i zaaplikowanie go na nawierzchnię plamy przy użyciu ściereczki pozwoli mu zyskać kolejne życie, lecz będzie jeszcze niezawodnym sposobem.

Mam nadzieję, iż przedstawione rozwiązania Ci pomogą. Jeśli nie chcesz brudzić rąk, pamiętaj – specjalista wypierze dywan efektowniej lecz zapewne nie znacznie drożej.

Jakimi sposobami bez kłopotu usuwać kłopotliwe plamy?

Tajemnice ogrodnika