Dylematy właścicieli niewielkich łazienek

Urządzanie łazienki to skomplikowana sprawa. Warto zauważyć, że remont wspomnianego miejsca bywa ponadplanowo kosztowny, dlatego urządzamy taką renowację rzadziej niż byśmy chcieli. Poza tym, zwykle ciężko jest oszacować ergonomię branych pod uwagę rozwiązań, zanim się ich nie wypróbuje. Ogromne grono właścicieli domów sugeruje się więc kryteriami związanymi z dekoracyjnością, zamiast użytkowymi. Wyborem nastręczającym szczególnych trudności bywa wybór między wanną a prysznicem.

Wanna gwarantuje wygodę i możliwość relaksu

Lwia część użytkowników nawet w wypadku mikroskopijnej łazienki kupuje wannę. Wanna gwarantuje bowiem zupełnie inny komfort, aniżeli zwykły prysznic. W głównej mierze to kobiety mają upodobanie do tego, by regenerować siły podczas kąpieli z użyciem wanny, popijając przy tym herbatę, ale częstokroć myją się w niej również inni mieszkańcy naszego domu, głównie nasze pociechy. W ich optyce wanna to miejsce do igraszek i właśnie dlatego niekiedy pluskają się w niej kiedy tylko mają taką możliwość. Producenci proponują fantastycznie bogatą paletę wanien dostępnych w różnych standardach wymiarowych. Możemy zainstalować choćby mały model który nie zajmie zbyt wiele miejsca w łazience, optymalny z myślą o dzieciach. Ultrakrótkie modele wanien przeznaczone są przede wszystkim do malutkich łazienek.

Osoby starsze narzekają czasami na problem związany z tym, że posługiwanie się wanną stwarza ryzyko groźnego poślizgnięcia się i upadku, w chwili gdy dokuczają im różnego rodzaju dolegliwości bólowe lub sztywność stawów. Optymalnym rozwiązaniem dla seniorów jest wanna z drzwiczkami, dlatego, że korzystanie z niej nie wymaga od nich zwinności zatem nasi seniorzy bez najmniejszych trudności wejdą do wanny podobnie jak do brodzika prysznicowego. Tego typu wanna to również idealna opcja w przypadku osoby niepełnosprawnej, jeśli chce samodzielnie korzystać ze swojej łazienki i czuć się niezależną.

Wanna z drzwiczkami czy może zasłonka?

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem wymaga chwili namysłu. Częstokroć opinie poszczególnych domowników są podzielone. Podczas, gdy jedni lubią długi relaks podczas kąpieli, natomiast pozostali domownicy cenią sobie szybkie kąpiele. Wygodna wanna z drzwiczkami może zostać w takiej sytuacji uzupełniona także o specjalna przegrodę, w ten sposób zyska możliwość, aby spełniać również zadanie natrysku. Na taką koncepcję stawia coraz więcej osób, które nie mają możności zakupu osobnej wanny oraz dużego prysznica. W przypadku, gdy brodzik okaże się być malutki oraz kłopotliwy w użytkowaniu, znacznie lepiej byłoby zamienić go właśnie większą wanną, która da większe możliwości i pozwoli na wygodne wzięcie szybkiego prysznica.

W sklepach można znaleźć duży wybór ścianek szklanych, które montuje się właśnie w wannach, aby stworzyć wysoki komfort posługiwania się nimi w pozycji stojącej. Wymienioną wcześniej przegrodę w razie potrzeby możemy także zamówić w sklepie w dowolnym wzorze lub wybrać zamiast tego zasłonkę, jednak takie rozwiązania w ostatnich latach tracą popularność, trudno się dziwić, bowiem nie są zbyt higieniczne, ani praktyczne.