Hemoroidy – dotykają prawie wszystkich. Daj sobie pomóc!

Dużą część życia pozostajemy w stanie siedzącym, jadamy przetworzoną żywność, unikamy dbania o swoje genitalia, i pobyty w gabinecie lekarskim są dla nas jak dopust losu. To może skończyć się hemoroidami, bardziej znanymi jako żylaki odbytu. Choruje na nie co drugi Polak, warto więc dowiedzieć, jak im zapobiegać.

Fascynujący jest fakt, że hemoroidy są u każdego! Te części naszego organizmu występujące naokoło odbytu są nie do zastąpienia, aby był on zwarty i działał tak jak powinien. Może zdarzyć się czasami jednak tak, że mięśnie oraz żyły naszego krocza są osłabione. Zazwyczaj jest to rezultat braku odpowiedniej aktywności, stałego ucisku krzesła czy lubianego fotela. Poprzez zniszczenie nasze naturalnie występujące hemoroidy rozciągają się, a także nabrzmiewają krwią, która nie ma w jaki sposób odpłynąć. Wtedy pojawia się problem, który lekarze nazywają żylakami odbytu. Oznaki mogą wydawać się znajome. Nieprzyjemne uczucie podczas korzystania z toalety jest na pewno nie do wytrzymania. Czasami na papierze toaletowym można zauważyć krew!

Babcine sposoby na bolesne hemoroidy

Jeśli dotyczy nas to szczęście, że takie symptomy są nam całkiem nieznajome, to cudownie. Dobrze jest pilnować, aby taki stan trwał jak najdłuższy okres czasu. Poczynić cuda może dieta bogata w błonnik. Błonnik wspiera perystaltykę jelit oraz usprawnia wypróżnianie. Najczęściej właśnie lekkie oraz szybkie wypróżnianie podtrzymuje nasze hemoroidy w zdrowiu. W czym wypatrywać błonnika? Otręby pszenne, różne warzywa, to na pewno błonnikowa bomba. W przypadku gdy dopadnie nas ochota na coś słodkiego, warto zerknąć na jabłka. Ich skórka, a także błonki wokoło nasion są idealnym źródłem błonnika.

Dieta pomoże, ale czasem trzeba zrobić coś jeszcze

Może być tak, iż opisy niedomagających hemoroidów kojarzą się z tym, co zaznajemy za każdym razem korzystając z WC? W takim wypadku na profilaktyczną dietę jest już troszeczkę za późno, ale maść na hemoroidy może stanowić pomoc. Nikt nie twierdzi jednak, że poprawne żywienie nie pomoże nam podczas rywalizacji z żylakami. Wprost odwrotnie. Jedząc składniki z zawartością włókien pokarmowych, utrzymujemy prawidłowe trawienie oraz bronimy się przed zaparciami, które pogarszają stan hemoroidów. Starajmy się stronić od spożywania większej niż wskazane ilości bulw topinambura. Kryją w sobie tak dużo błonnika, że mogą powodować biegunkę, która podrażni wrażliwe miejsca.

Maść na hemoroidy jako skuteczna pomoc

Dieta wzbogacona w roślinne „wspomagacze” perystaltyki jelit to istotna rzecz, jednak to nie zawsze się sprawdzi. Ból albo pieczenie mogą nam utrudniać funkcjonowanie także podczas normalnego siedzenia. Kierowcy, pracownicy biur, informatycy nie zwolnią się przecież z pracy, i nie mają sposobności zarabiać nie siedząc. Pójście do sklepu z lekami przekona nas, że istnieje wiele środków na ulżenie swoim cierpieniom. Maść na hemoroidy działa skutecznie na ból i pieczenie i pomaga nam pracować długo i komfortowo.