Skutery dla niepełnosprawnych – jakimi kryteriami wypada kierować się gdy planujesz wymianę

Pierwszym z najpilniejszych problemów społecznych jest kwestia powrotu osób niepełnosprawnych oraz starszych, cierpiących na różne schorzenia, do dawnej aktywności. Panaceum na ten społeczny problem można odszukać w myśli technicznej, podejmującej wyzwanie zwiększenia mobilności. Skutery inwalidzkie elektryczne skutecznie wyciągają z domu tych, którzy dzięki temu wsparciu odzyskają perspektywę poprawy własnego losu. Jeżdżąc skuterami, osoby niepełnosprawne pokazują, że inwalidztwo nie równa się końcowi aktywnego życia. Skutery inwalidzkie elektryczne, w połączeniu z udogodnieniami dla niepełnosprawnych w architekturze, motywują te osoby do samodzielnych wyjazdów w przestrzeni publicznej, a także zachęcają do aktywności zawodowej.

Co może zaoferować skuter inwalidzki

Co może okazać się naprawdę ważne, jeśli chodzi o skutery inwalidzkie elektryczne, to większe prędkości niż w przypadku tradycyjnych wózków, co oszczędza czas na jazdę i wydłuża zasięg. Poza tym – obowiązkowa wygoda i proste kierowanie. Technologia musi zapewnić łatwość uzupełniania poziomu energii skutera. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, najważniejszą cechą jest stabilność jazdy, która czyni pojazd niezależnym od nierówności jezdni, dziur, wybojów, a nawet niskich krawężników. Solidny skuter inwalidzki elektryczny wykaże się wagą kilkunastu kg oraz ergonomią budowy. No i wreszcie możemy zobaczyć atrakcyjne, designerskie projekty, różniące te maszyny od tradycyjnych wózków inwalidzkich.

Jak wybrać dobry skuter?

Rodzaje ograniczeń i sprawność rąk Są podstawowymi wskazówkami do zdecydowania się na rodzaj skutera. Aby pojazd mógł sprostać odległościom i barierom oraz zagwarantowania bezpieczeństwa i komfortu jazdy, musimy zatroszczyć się o silnik o wysokiej mocy oraz odpowiedni akumulator. Wymiary pojazdu, a zwłaszcza jego dopuszczalną nośność, musimy dopasować do jednostkowych potrzeb kierującego. O sterowność i stabilność zadbają duży promień skrętu oraz dobrze reagujące i miękkie zawieszenie. Ostatni, ale równie ważny krok w ocenie skutera, to wygoda i łatwe prowadzenie osiągane dzięki wyposażeniu – oświetleniu i lusterkom, regulowanej kolumnie kierownicy, udogodnieniom fotela i samej kierownicy, której kształt zapewni niskie ułożenie rąk.