Co możesz zyskać, inwestując w inteligentny dom?

Inteligentny dom to rodzące się na naszych oczach pomysły rodem z wyobraźni pisarzy science fiction, co może jedynie cieszyć użytkowników nieruchomości. Poprzez urządzenia ID można przekazać na zdalne uruchamianie dużo codziennych czynności. W dodatku dom inteligentny może samodzielnie zarządzać zużyciem prądu z taką skutecznością, że staje się najoszczędniejszym rozwiązaniem pod tym względem.

Inteligentny dom: co to takiego?

Prawie każdy poznał już takie hasło jak dom inteligentny, ponieważ ten rewolucyjny model przynosi ogrom korzyści i nie ma żadnych słabych stron. Niektórym osobom inteligentny dom skojarzy się się z awangardowymi budowlami z przyszłości, lecz jest to prawda tylko w połowie. Dom inteligentny może z pozoru nie odbiegać wyglądem od pospolitego obiektu; definiuje go to, co ukrywa się we wnętrzu. Za działanie zdalnego uruchamiania sprzętów odpowiada instalacja. Jej rozplanowanie i rodzaj wydawanych poleceń za każdym razem wygląda zupełnie inaczej, bowiem każdy właściciel inteligentnego woli dostosować jego pracę wg swoich preferencji lub potrzeb. Co więcej, lokator budynku decyduje o wyborze spośród wybranych komponentów (czyli np. kamer czy czujników) jak i wśród pełnych zestawów (takich jak np. ogrzewanie podłogowe czy system kina domowego).

Różne wizje domu inteligentnego

Przemiana innowacyjna ostatnich lat sprawiła, że dzisiaj dom inteligentny dzieli się na dwa podtypy – system przewodowy i bezprzewodowy. Jak wiadomo, ten pierwszy korzysta z przewodów, a drugi pracuje wykorzystuje wi-fi lub bluetooth. Jeśli budynek właśnie się wznosi (lub niedawno został postawiony), warto zdecydować się na systemy przewodowe, które łatwo schować np. pod tynkiem. Jeśli potem zanosi się na zmianę wystroju, musimy pamiętać, jak biegnie okablowanie. Znacznie prościej instaluje się wersje bezprzewodowe – są wprost stworzone dla użytkowników nieruchomości, które są zasiedlone od dawna.

Inteligentny dom – rozwiązanie na każdą kieszeń

Tak rozpoczynają się „” nt. montażu sprzętów wchodzących w skład inteligentnego domu np. https://www.wulian.pl/. Tymczasem instalacja wielu rewelacyjnych urządzeń nie musi być bardzo droga – cena zakupu to nawet kilkaset złotych. Trzeba też przypomnieć, że w niektóre rozwiązania (takie jak np. ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym) inwestuje się również ze względu na energooszczędność. Zakup może przynieść rentowność w niedługim czasie, a dodatkowo stosujemy projekty przyjazne środowisku.

Co możesz zyskać, inwestując w inteligentny dom?

Jak zaplanować dzieciom ferie?

Co możesz zyskać, inwestując w inteligentny dom?

Czy outsourcing pracowniczy się opłaca?