Bezpieczeństwo to podstawa. Łazienka dla osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi

W wypadku, gdy musisz zapewnić opiekę nad inwalidą, najprawdopodobniej posiadasz świadomość tego, z jakimi utrudnieniami boryka się ona niemal codziennie. Jedną z najbardziej uciążliwych czynności jest mycie się i zaspokajanie potrzeb fizjologicznych. Pewną ulgą jest fakt, iż w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży można nabyć akcesoria rehabilitacyjne, z pewnością te akcesoria upraszczają codzienność osobom niepełnosprawnym Przykładami mogą być lustra uchylne jak również lustra uchylne.

Wózek toaletowy – ulga dla niepełnosprawnego

W niemal każdym sklepie medycznym bez trudu zaopatrzysz się w rozmaite modele wózków zaprojektowanych dla osób schorowanych. Podczas korzystania z takich wózków przemieszczanie się po łazience, korzystanie z toalety a także mycie się są mało kłopotliwe. Nie zawsze wystarczy samo krzesełko prysznicowe bądź poręcze. Jeżeli stan zdrowia uniemożliwia samodzielne poruszanie się, wózek toaletowy jest po prostu wskazany.

Niepodważalnie niebłahy przymiot wózka to manewrowość. Poruszanie się w łazience może odbywać się bez asysty drugiej osoby. Osoba schorowana uzyska w ten sposób na pewno komfort psychiczny i względną swobodę. Nie zrobi niektórych czynności bez pomocy opiekuna, jednak większość tych czynności nie będzie stanowić już żadnego problemu. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to doszlusować z wózkiem nad sedes, aby kolejne kroki wcieliła w życie bez zewnętrznego wsparcia osoba która wcześniej nie mogła obyć się bez opiekuna.

Jeżeli planujesz kupić porządny wózek toaletowy, zrób solidny rekonesans produktów oferowanych w sklepach medycznych. Skontroluj dostępność opcji regulacji wysokości wózka. Nie ulega wątpliwości, że to bezmiernie godna uwagi funkcja, jako że daje szansę na całkowite przystosowanie sprzętu do danej osoby oraz jej wymagań.

Czy wózek toaletowy musi mieć regulowane podłokietniki?

Niebagatelne bywają również parametry techniczne sprzętu, np. hamulce, miejsce na nogi, które w razie potrzeby można złożyć albo maksymalne obciążenie. Równie kluczowa bywa również jakość produkcji i materiał, jaki został wykorzystany przez producenta.

Możliwość manipulowania wysokością podłokietników to kolejny element, który w dużym stopniu wpływa na komfort korzystania z wózka. Dostosowanie wysokości podłokietników zgodnie z wymiarami ciała użytkownika znacznie uprzyjemni posługiwanie się wózkiem. Możliwość podparcia rąk na stosownej wysokości to duże udogodnienie z perspektywy osoby chorej. Optymalna pozycja rozluźni mięśnie oraz zapewni większy poziom wygody.

Ponadto sprawdź oparcie a także siedzisko. Wspomniane kluczowe elementy wózka także powinny być niezwykle wygodne oraz trwałe. Niebywale istotne są także regulowane podnóżki. Za ich sprawą istnieje możliwość, aby swobodnie podeprzeć nogi, co zapobiega przeciążeniu mięśni.

Pozostałe istotne parametry wózka

Pamiętaj, aby skontrolować inne istotne parametry wózka wózka, aby w najwyższym stopniu dopasować sprzęt do seniora. Zwróć uwagę na obciążenie maksymalne danego typu wózka, ciężar i rodzaj kół (rozmiar oraz tworzywo, z jakiego zostały wykonane). Nadzwyczaj istotna jest również wysokość, szerokość oraz głębokość siedziska. Należy podkreślić, iż wiele parametrów można wyregulować, jeśli wózek toaletowy został wykonany przez solidnego producenta.

Bezpieczeństwo to podstawa. Łazienka dla osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi

Co trzeba wiedzieć o hemoroidach, by z