Wszystkie oblicza dresówki

Dresy wciąż cieszą się dużą popularnością. Od dawna dzianina dresowa przekroczyła bariery sportu i rozpowszechniła się w normalnym zastosowaniu. Materiał ten nosi się zarówno w luźnych sytuacjach, jak i przy eleganckich okazjach.

Co wyróżnia dresówkę?

Dzianina dresowa występuje w urozmaiconych kolorach i fasonach, a ilość na rynku tego materiału jest bardzo duża. Dobrze się sprawdza w użyciu, bowiem jest wyjątkowo przytulna i całkowicie przepuszczalna dla powietrza. Nadaje się na odzież zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dzianina dresowa powinna być wykonana z włókien bawełnianych z dodatkiem substancji syntetycznych. Wśród jej właściwości wyróżniają się sprężystość i dobra cyrkulacja. Sekret jej powodzenia zawiera się w tym, że pasuje zarówno na chłodne, jak i na cieplejsze miesiące. Dresówka może być grubsza i cieńsza. Mamy dwie odmiany tego materiału: to dzianina dresowa drapana i niedrapana (pętelkowa). Dresówka drapana i niedrapana może różnić się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury. Dresówka pętelkowa najczęściej zawiera domieszkę elastanu lub lycry. Drapana z kolei posiada na metce poliester, któremu zawdzięcza odpowiednią elastyczność – dresy w najlepszym gatunku nie powinny być zdeformowane po bardzo krótkim czasie.

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana to tkanina gruba, uginająca się w dotyku oraz o wysokiej gramaturze. Z jednej strony posiada delikatny i miły w dotyku meszek. Dzięki jej właściwościom wykonuje się z niej to, co pozwala człowiekowi wtulać się w odzież – grube bluzy i spodnie, ale też konfekcję Na głowę i szyję, a nawet podpinki. Hurtownia dzianin Składniki tej dzianiny to przędza bawełniana z dodatkiem poliestru lub elastanu. Zdarzają się też partie bez domieszek włókien syntetycznych.

Dresówka pętelkowa

W odróżnieniu od drugiego rodzaju u poprzedniczki po drugiej stronie tej dzianiny znajdziemy niewielkie pętelki. Dresówka niedrapana oferuje równie przytulny charakter, a przy okazji potrafi być niewrażliwa na rozmaite oddziaływania z zewnątrz. Da się z niej wykonać bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy, odzież dla niemowląt oraz dzieci. Może być w wersji elastycznej, czyli z elastanem – oraz bez zawartości elastanu. Gdy mamy w niej jedynie bawełnę, dresówka będzie gruba i nieelastyczna. Jedynie od od zestawu komponentów i gramatury zależy przekrój i poziom sztywności dzianiny pętelkowej.

Wszystkie oblicza dresówki

Czym przyciąga Paryż?

Wszystkie oblicza dresówki

Kamper – koszt nie taki olbrzymi, jak