Dla kogo wanna, a dla kogo natrysk?

Planując remont łazienki, należy mieć na uwadze wiele różnych aspektów. Źle podjęte decyzje potrafią ciągnąć się za nami latami, i ciężko będzie się z nich uwolnić. Wanna lub prysznic? – to kluczowe zagadnienie, od którego zaczynamy przemyślenia dotyczące remontu łazienki.
Zarówno wanna jak i prysznic posiada swoje zalety.

W idealnej sytuacji mamy wielki budżet i dużą powierzchnię łazienki. W takim wypadku możemy zdecydować się na oba rozwiązania. Większość polskich mieszkań i domów nie daje jednak takiej opcji. Własne przyzwyczajenia i preferencje powinniśmy stawiać na kluczowym miejscu, podejmując decyzję o remoncie.
Wybór jest prosty, jeśli Twoim ukochanym wieczornym zwyczajem jest długa, kojąca kąpiel, bądź wstając rano, by się obudzić oprócz kawy nie wyjdziesz bez szybkiego, chłodnego prysznicu.
Co jednakże, w sytuacji gdy wybór nie zależy jedynie od nas a musimy wziąć pod rozwagę inne kwestie.

Krzesło pod prysznic dla seniora czy ogromna wanna dla dzieciaka?

Każdy z nas ma wobec łazienki inne oczekiwania. W przypadku rodziny z małymi dziećmi, dobrze byłoby przeanalizować zamontowanie wielkiej wanny.
Dla osób starszych i chorych absolutnie lepszą możliwością może okazać się prysznic.
Swobodne wejście oraz wyjście z brodzika, krzesło pod prysznic, czy możliwość kąpieli na stojąco, to podstawowe powody, które przemawiają za likwidacją wanny.

Dwa w jednym czyli wanna z funkcją prysznicu

Nadzwyczaj interesującą możliwością, jest połączenie wanny z natryskiem.
Efektowna ścianka oraz deszczownica to wspaniały dodatek do normalnej wanny. Ta możliwość spodoba się amatorom późnych, wyciszających rytuałów łazienkowych, którzy lubią z lampką winka oraz książką spędzać czas zanurzeni w pięknie pachnącej wodzie z obfitą pianą, a dodatkowo rankiem pragną mieć możliwość prędkiego odświeżenia się.

Perfekcyjne rozwiązanie do małej łazienki

Podczas urządzania łazienki największym kłopotem może okazać się niewielki metraż.
Natrysk zmieści się choćby w najciaśniejszej klitce, a ponadto popularne obecnie rozwiązania oraz awangardowy wystrój, potrafią wizualnie powiększyć wnętrze np. poprzez zupełnie przejrzyste, szklane szyby. W przypadku, gdy pomimo wszystko chcielibyśmy mieć możliwość ciepłej kąpieli w wannie, to mamy kilka sprzyjających temu wyjść. Najczęściej wybieraną opcją w obecnych latach jest krótka wanna. Pomimo iż nie pozwala ona na całkowite zanurzenie się w niej, da możliwość wypoczęcia i zrelaksowania się po całym dniu na nogach.